Biologický kroužek
       pro středoškoláky
  O kroužku

Lidé

Program

Akce

Odkazy

Archiv



Program 2014/2015

Místo konání: U některých kroužků se může lišit (viz sloupec Místo), většina kroužků se ale koná v budově Viničná 7 (budova nad botanickou zahradou), v učebně B121 (vejdete do budovy, půjdete rovně k zadnímu schodišti, po něm vystoupáte do 1.patra, zahnete vlevo a po pár metrech budete mít učebnu po pravé ruce). V případě nejasností, marného hledání apod. volejte Celii: 736 746 105

Čas: Není-li uvedeno jinak, kroužek začíná v 17:00.


Datum Místo Přednášející Přednáška, presentace
17.9.2014 sraz 16:00 uprostřed metra Radlická, Celie (myko), Albert (ento), Hanka (bota) Exkurse na Děvínskou step (sraz 16:00)
24.9.2014 311 Albert Invazní druhy
1.10.2014 311 Jirka Ostrovní biologie
8.10.2014 311 Majda Gajdošová Bestiáře - vnímání tvorstva před moderní taxonomií
15.10.2014 Sraz 16:00 před skleníkem Na Slupi Hanka Mašková Tropická botanika v botanické zahradě, sraz 16:00, v 17:00 se přesuneme do exteriérů botanky a další hodinu se budeme věnovat botanice temperátní
22.10.2014 311 Honza Makroekologie
29.10.2014 např. Krásná Hora nad Vltavou podzimní prázdniny doporučujeme strávit na podzimním Arachne (viz aktuality Arachne)
5.11.2014 311 Míša Péče o potomstvo I
12.11.2014 311 Míša Péče o potomstvo II
19.11.2014 311 Kristýna Minářová z Libušína Nervová soustava
26.11.2014 311 Dan Benda Evoluční parazitologie
3.12.2014 312 (dveře vedle obvyklého místa) Albert Zoologické objevy
10.12.2014 311 Pavel Just Sklípkani a štíři
17.12.2014 311 Honza Pravděpodobnost a statistika
24.12.2014 bude upřesněno dopo Celie, večer Ježíšek fakultativně dopolední sběr celíkových ščagelů v okolí Prahy (před dvěma lety se osvědčily Kolovraty, ale je třeba ověřit, jak pokročila sukcese)
31.12.2014 dle vlastního uvážení Silvestr doporučujeme být s přáteli a diskutovat o biologii... hlavně žádná předsevzetí!
7.1.2013 311 Míša Periodické jevy v biologii
14.1.2013 B121 Jirka & Klára Daňková Evoluční biologie
21.1.2013 B121 Albert Biologie a jídlo: jaký je rozdíl mezi čajem a čajotem a biskupským, svatojánským a šumavským chlebem
28.1.2015 B121 Míša Hemimetabola I
4.2.2015 B121 Jasněnka Simonová Pasivní disperze
11.2.2015 B121 Pepa Lhotský a Standa Vosolsobě Vznik života
18.2.2015 B121 Juraj Sekereš Úvod do buněčné biologie
25.2.2015 B121 Štěpán Horák Jeskyně, doly a jejich výzkum
4.3.2015 B121 Majda Gajdošová K čemu jsou paraziti dobří
11.3.2015 B121 Kristýna Minářová z Libušína Medicína a jídlo: nemoci z nedostatku/nadbytku/špatného složení potravy
18.3.2015 B121 Tomáš Dvořák Hemimetabola II
25.3.2015 B121 Jirka Mutualistologie
neděle 29.3.2015 sraz 8:00 před centrem ČD na Hlavním nádraží Berneška celodenní exkurze na Medník za bezobratlými a kandíky
1.4.2015 B121 Martina Pecharová Obří členovci z karbonu
8.4.2015 B121 Celie Korittová Evoluce hub
15.4.2015 B121 Ondra KorábekSystém a evoluce měkkýšů
neděle 19.4.2015 sraz 7:50 před centrem ČD na Hlavním nádraží Vojta celodenní exkurze na včely aj. do Stříbrné Skalice
22.4.2015 sraz 15:45 na zastávce Zemědělská univerzita Lída Augustinovátropická a subtropická užitková květena - prohlídka skleníku s průvodkyní
29.4.2015 sraz 16:00 na konečné tramvaje číslo 3 Nádraží Braník Hanka Mašková botanická exkurze na most Inteligence
6.5.2015 B121 Klára Daňková Migrace
13.5.2015 sraz 16:00 na zastávce Hlušičkova (tram 10 a 16) Hanka Mašková (botanika), Jirka Hadrava (entomologie) exkurze do PP U Hájů (http://botany.cz/cs/u-haju/)
20.5.2015 sraz 16:00 na zastávce autobusu Velká Ohrada (50°2'6.826"N, 14°20'9.328"E) Dan Benda entomologická exkurze do NPP Dalejský profil
27.5.2015 B 121Majda Gajdošová Helmintologie
3.6.2015 B 121 Roman Šolc Cytogenetika člověka
10.6.2015 botanická zahrada - sraz u bílého stanu Berneška komentovaná prohlídka výstavy bezobratlých
17.6.2015 B 121 Kristýna Minářová z LibušínaGIT aneb Trávicí soustava
24.6.2015